Sběr moče za 24 hodin - pokyny pro pacienta

 

 

 

 

Vážená paní, vážený pane,

 

abychom mohli posoudit Váš zdravotní stav, potřebujeme znát výdej některých látek močí v celodenním období. Veškerou moč za 24 hodin je třeba sbírat do čisté plastikové lahve.

 

Postupujte přesně podle následujících pokynů:

 

1.     Ráno v 06.00 hodin se vymočíte naposledy do záchodu (NIKOLI DO LAHVE!) a teprve od této doby budete veškerou další moč (i při stolici) sbírat do lahve označené I. Po naplnění této lahve můžete pokračovat ve sběru moče do lahve označené II. Po 24 hodinách, tj. další den ráno opět v 06.00, se do láhve vymočíte naposledy.

 

2.     Během vyšetření jezte stejnou stravu jako dosud a vypijte za 24 hodin kolem dvou litrů tekutin. Pokud pijete více a naplníte obě lahve za kratší dobu než za 24 hodin, sbírejte další moč do další zcela čisté plastikové nádoby. Nejnutnější léky užívejte bez přerušení podle pokynů lékaře po celou dobu sběru moče, ostatní po poradě s Vaším lékařem po dobu sběru moče můžete vynechat.

 

3.    Láhve s močí uchovávejte během sběru na chladném místě.

 

4.    Žádanku a lahve s močí přineste v den ukončení sběru moče na odběrové místo. Současně Vám odebereme krev na další vyšetření.

 

 

Přesné dodržení pokynů je podmínkou správného vyšetření.

 

 

Děkujeme za spolupráci,

 

Centrální laboratoře Fakultní nemocnice Bulovka